SAMODZIELNY PRZEGLĄD SZAFY

 

Kochana, każda pora jest dobra, aby wpuścić do swojej szafy/garderoby powiew świeżego powietrza i nie mówić już „nie mam co na siebie włożyć”.

 

Czy potrzebujesz do tego stylistki – NIE!!!, ale nieocenionym wsparciem będzie życzliwa przyjaciółka, która szczerze powie Ci w czym wyglądasz idealnie, a z czym lepiej się pożegnać.

Od czego zacząć przegląd szafy?

Przygotowałam dla Ciebie małą instrukcję.

 

  1. Rola życiowa – każda z Nas pełni kilka ról życiowych – jesteśmy Mamami, żonami, przyjaciółkami, pracujemy na etatach, prowadzimy swoje biznesy, każda z nas ma inny rytm dnia i potrzebuje innych zestawów ubrań – dlatego szafa każdej z Nas będzie wyglądała inaczej. Dopasuj szafę do swoich potrzeb. UWAGA!!! Idealne zestawienie to 70% ubrań to „góra stylizacji”, czyli bluzki, koszule, sweterki, żakiety, a 30% to „dół stylizacji” – spodnie, spódnice.

 

  1. Poznaj rozmiar swoich ubrań!!! Tak, ten obecny!!! Bądź bezlitosna!! Koniec z wymówkami typu, zostawię, bo schudnę/przytyję!!!

 

  1. Zniszczenia odzieży – tu też bądź bezlitosna – to co da się naprawić – napraw od ręki!!!

 

UWAGA!!! To też dotyczy butów (obcasy!!!!), torebek (zwłaszcza ich uszy!!! Tak są one widoczne!!!), wiszących guzików. Jeśli zniszczenia są bardzo duże, odpuść sobie i nie mów sobie, że na pewno jeszcze założysz ten zmechacony, dziurawy sweterek!!

 

 

  1. Poznaj typ swojej sylwetki – Kochani, nie chodzi o to, aby każda z nas nosiła rozmiar 36 – 38, chodzi o zachowanie proporcji – szerokość ramion = szerokość bioder, wcięcie w talii J. Bądź świadoma atutów swojej sylwetki – TAK, KAŻDA z NAS JE MA!!!!i umiejętnie je podkreślaj!!!

 

  1. Poznaj swój typ kolorystyczny – zapewne już zauważyłaś, że są w Twojej szafie takie kolory ubrań, które zawsze dodają świeżości skórze i blasku oczu, ale są też takie, które wywołują zmęczenie, szarość skóry i wyostrzenie każdej zmarszczki                                                                              UWAGA!!! Mało która z nas wygląda świetnie w czerni!!! Niech w Twojej szafie zostaną tylko te ubranie w których wyglądasz idealnie – świeżo i promiennie.

 

  1. Stwórz gotowe zestawy ubrań (ja zwykle przygotowuję moim klientką ściągę w postaci gotowych zdjęć stylizacji (typu; do pracy, do kina, na spacer), bądź w postaci cyfr (każdą rzecz, która została w szafie = JEST DLA CIEBIE IDEALNA) numeruję i „tworzę równania”, typu:

Zestaw do pracy = 1 + 3 + 4 + 6

Ściągę najlepiej umieść na wewnętrznych drzwiach Twojej szafy = tak, to mój sposób na IDEALNE, BEZSTRESOWE PORANKI!!!

 

 

monika 6

 

 

 

 

 

Dodałabym jeszcze 7. podpunkt!!!

 

  1. Pranie i prasowanie. Kochane, zadbajcie o to, aby w Waszych szafach były zawsze czyste i wyprasowane ubrania gotowe do założenia.

 

Życzę wspaniałych, owocnych porządków!!!

 

A jeśli potrzebujesz mojej pomocy - pisz/dzwoń!!

733 077 734     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kategoria: